KONST / Litografier / Färglitografi 12144085
nr 1214 4085
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 79/125. Motivet: 32x46 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 20:11:14
24/10 20:56:40
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe